Do Turcji bez wizy – zwolnienie z obowiązku wizowego dla Polaków - aeroBUS.pl

Do Turcji bez wizy – zwolnienie z obowiązku wizowego dla Polaków

Turcja

Już za kilka dni będzie możliwa podróż do Turcji bez wizy, co na pewno będzie dużym ułatwieniem dla podróżujących. Od 2 marca 2020 roku obywatele takich państw jak: Austria, Belgia, Holandia, Polska, Hiszpania, Wielka Brytania będą mogli wyjechać do Turcji bez wizy na 90 dni.

Turcja jest jednym z najpopularniejszych kierunków świata oraz jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez Polaków. Do tej pory wyjeżdżając do Turcji trzeba było postarać się o wizę. Nie było to zbyt skomplikowane, ponieważ można było to załatwić przez Internet lub na lotnisku. Jedynym uciążeniem w tej sprawie był koszt wizy – około 140 PLN.

Decyzja o zniesieniu wiz była dla wielu zaskoczeniem, ponieważ jeszcze na koniec ubiegłego roku pojawiła się informacja o wzroście jej ceny nawet o 75 proc. Zniesienie wiz ma podnieść potencjał turystyczny wcześniej wymienionych krajów. Poza tym chodzi również o rozwój relacji handlowych, gospodarczych i kulturalnych tych krajów.

Zobacz również

Zimowe połączenia z Pyrzowic Lato zbliża się wielkimi krokami, a wakacje tuż tuż. Ale po co czekać do wakacji na relaksowanie się na pięknych i słonecznych plażach. Nie warto jedn...
Brexit a podróże W nocy z 31 stycznia na 1 lutego 2020 r. Wielka Brytania przestała być członkiem Unii Europejskiej. Wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejski...