Legendarne Yeti powróciło - tym razem chroni podróżujących na lotnisku - aeroBUS.pl

Legendarne Yeti powróciło – tym razem chroni podróżujących na lotnisku

  Niecodzienny problem z którym zmaga się obsługa lotniska w Indiach wymusiła zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań. Sprawa wydaje się na pozór błaha, bowiem od wielu tygodni na terenie pasów startowych zauważa się obecność małp.

  W trosce o bezpieczeństwo zarówno zwierząt jak i podróżujących uciekano się do wielu metod, by przepłoszyć stado – począwszy od sygnałów dźwiękowych – po ogrodzenie pod napięciem. Niestety wszystkie te rozwiązania miały charakter krótkotrwały – sprytne hulmany notorycznie pojawiają się o określonej porze dnia. Po zaczerpnięciu wiedzy eksperci zaproponowali uciec się do nowatorskiej metody przywołując legendę o Yeti’m. Nic tak bowiem nie odstrasza małp jak duże zwierzęta – przeważnie są to niedźwiedzie. W praktyce od ponad tygodnia jeden z pracowników terminala przebiera się w kostium dużej bestii skutecznie odstraszając hulmany. By dodać realizmu biegnąc wydaje straszne odgłosy, które dodają dramaturgii. Oczywiście jest to faza testowa, jednak wszyscy pokładają spore nadzieje w tym na pozór komicznym rozwiązaniu.

  Jak widać chcąc zapewnić bezpieczeństwo każde rozwiązanie ma sens. Pasażerowie lądujący w indyjskim  Ahmedabadzie lądując zyskali kolejną atrakcję, która bez wątpienia pozostanie w ich głowach przez bardzo długi czas. 

 

Zobacz również

Jak spełnić marzenie z dzieciństwa? – Krótki... Ścieżka, którą należy przebyć, by uzyskać licencję pilota nie jest ani łatwa, ani tania. Wymaga to sporego poświęcenia i setek godzin zarówno na ziemi...
Jak przezwyciężyć strach przed lataniem? Kilka pom... Dla wielu pasażerów pierwszy lot jest bardzo silnym przeżyciem, co więc potęguje strach? Jak okiełznać stres przed wejściem na lotnisko? Oto kilka pra...