Świetne wyniki lotniska w Pyrzowicach - aeroBUS.pl

Świetne wyniki lotniska w Pyrzowicach

Początek nowego roku to dobra okazja do podsumowań zeszłych 12 miesięcy. Dla portu lotniczego Katowice-Pyrzowice 2016 rok okazał się rekordowy, pod względem wielkości ruchu pasażerskiego.

Całkowita liczba obsłużonych pasażerów w 2016 roku wyniosła ponad 3,22 mln osób. Jest to wzrost o ponad 150 tys. podróżnych (niecałe 5 proc.), w porównaniu do roku wcześniejszego. To najlepszy wynik w historii tego śląskiego portu lotniczego.

Dokładnie 2/3 obsłużonych osób to pasażerowie regularnego ruchu lotniczego – głównie linii Wizz Air (ponad 1,6 mln osób; połowa udziału w całym ruchu pasażerskim), Ryanair (240 tys. osób) oraz niemiecka Lufthansa (170 tys. osób). Pozostałą część, stanowili pasażerowie połączeń czarterowych, których z katowickiego lotniska nie brakuje. Marginalną częścią ruchu pasażerskiego (poniżej 1 procenta) były osoby z sektora general aviation (głównie prywatne samoloty), wojskowi.

Prognozy na obecny rok są optymistyczne. Władze portu przewidują dalszy wzrost ilości obsługiwanych pasażerów, nawet do poziomu 3,6 mln osób rocznie. Już za niecałe dwa miesiące zostaną otwarte nowe połączenia do Lizbony, Katanii, Keflaviku na Islandii oraz na Maltę, a do katowickiej bazy linii WizzAir dołączy 8 z kolei samolot.

Z każdej informacji o dobrych wynikach regionalnego portu lotniczego, należy się cieszyć. Zwłaszcza wtedy, gdy port ten położony jest nieco ponad godzinę drogi z Opola. Dobre wyniki przekładają się na zainteresowanie linii lotniczych, a to z kolei w dłuższej perspektywie przekłada się naturalnie na zwiększenie ilości dostępnych połączeń i konkurencyjne ceny.

Na lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach jak zwykle zawiezie Państwa aeroBUS.pl. Zapraszmy!

Zobacz również

Jakich przedmiotów nie można wnosić na pokład samo... Podróżowanie samolotami, jak również innymi środkami transportu, wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem. Nie chodzi tutaj tylko o wszelkie zdarzenia natur...