Z Opola na lotnisko we Wrocławiu - aeroBUS.plOpole - lotnisko Wrocław-Strachowice


Zarezerwuj przejazd na lotnisko we Wrocławiu

Szukasz transportu na lotnisko we Wrocławiu?


Na aeroBUS.pl zarezerwujesz przejazd spod domu do Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice

Z Opola na lotnisko Wrocław-Strachowice

Z Opola do portu lotniczego we Wrocławiu można dostać się dwiema drogami. Pierwsza z nich prowadzi drogą krajową nr 46 w kierunku Nysy, a potem autostradą A4. Po minięciu parku handlowego na Bielanach Wrocławskich, pozostaje jeszcze do przejechania kilka kilometrów Autostradową Obwodnicą Wrocławia.
Alternatywna trasa prowadzi drogą krajową nr 94 przez Brzeg, Oławę i Wrocław. Aerobus.pl wykorzystuje ją zazwyczaj w przypadku utrudnień w ruchu na autostradzie A4.


Port lotniczy Wrocław - Strachowice (WRO)

Lotnisko we Wrocławiu położone jest na zachodnim krańcu miasta, około 10 kilometrów od centrum. Posiada jeden pas startowy i dwa terminale pasażerskie. Port lotniczy Wrocław Strachowice jest dynamicznie rozwijającym się lotniskiem regionalnym, obsługującym coraz więcej połączeń międzynarodowych oraz w okresie letnim - czarterów.

Wrocław

Wrocław - miasto w południowo-zachodnie części kraju, będące stolicą województwa dolnośląskiego, jak również siedzibą władz powiatu wrocławskiego. Miasto liczy około 630 tys. mieszkańców, a położone jest na średniej wysokości 125 metrów n.p.m. Wrocław słynie z pięknej zabudowy Starego Miasta, jego atrakcjami turystycznymi są m.in. Panorama Racławicka, Hala Stulecia, Wrocławskie ZOO, a ostatnio do tej listy dołączył również jeden z najwyższych budynków w Polsce - SkyTower.
Wrocław jest bardzo dobrze skomunikowany, zarówno pod względem transportu drogowego, kolejowego, jak i lotniczego. Był jednym z czterech polskich miast, które były gospodarzami EURO 2012.