Wizz Air otwiera połączenie z Wrocławia do Kijowa - aeroBUS.pl

Wizz Air otwiera połączenie z Wrocławia do Kijowa

Tanie linie Wizz Air zapowiedziały uruchomienie bezpośredniego połączenia do Kijowa ze stolicy Dolnego Śląska. Pierwsze rejsy mają odbyć się już w listopadzie br., a ceny mają zaczynać się od 79 zł.

Wrocławski port lotniczy notuje coraz więcej pasażerów narodowości Ukraińskiej, którzy przylatują do Polski w poszukiwaniu pracy. Wzrost ilości obsłużonych pasażerów z Ukrainy w stosunku do podobnego okresu zeszłego roku sięga 80 proc. Szacuje się, że na terenie województwa dolnośląskiego pracuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy obywateli Ukrainy.

Loty do Kijowa będą obsługiwane samolotami Airbus A320, które mogą zabrać na pokład do 180 pasażerów. Odległość jaka dzieli Wrocław i Kijów to około 950 kilometrów. Czas podróży wyniesie około 1 godzinę i 50 minut. Samoloty linii Wizz Air lądują na lotnisku Kijów-Żuliany, które znajduje się w granicach miasta.

Wrocław będzie trzecim polskim miastem, do którego poleci Wizz Air ze stolicy Ukrainy. Wcześniej linia otworzyła połączenia z Gdańska i z Katowic. Dla mieszkańców Opolszczyzny, chcących odwiedzić naszego wschodniego sąsiada, jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ zarówno port lotniczy w Katowicach, jak i we Wrocławiu, leżą nieco ponad godzinę drogi z Opola.

Szukając komfortowego środa transportu na oba lotniska, warto sprawdzić ofertę aerobus.pl. Zapraszamy!