Z Opola na lotnisko w Katowicach - aeroBUS.plOpole - lotnisko Katowice-Pyrzowice


Zarezerwuj przejazd na lotnisko w Katowicach

Szukasz transportu na lotnisko w Katowicach?


Na aeroBUS.pl zarezerwujesz przejazd spod domu do Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice

Z Opola na lotnisko Katowice-Pyrzowice

Z Opola do portu lotniczego w Katowicach-Pyrzowicach prowadzą dwie równoległe trasy. Jazda autostradą A4 i później obwodnicą Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, czyli autostradą A1, to pierwsza z możliwości. Druga trasa omija autostradę A4 i prowadzi przez Strzelce Opolskie i Toszek. W rzeczywistości pojazdy aeroBUS.pl korzystają z obu tras, a czasami zjeżdżają z jednej na drugą, gdy występują jakiekolwiek utrudnienia w ruchu po drodze. To wszystko po to, by zapewnić szybki, sprawny i bezpieczny przejazd swoim pasażerom.


Port lotniczy Katowice-Pyrzowice (KTW)

Lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach znajduje się na północy GOP (Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego) i jest oddalone od Katowic o około 30 km. Port posiada aż trzy terminale pasażerskie, o łącznej przepustowości ok. 5,5 mln pasażerów rocznie i jeden terminal cargo. Posiada jedną drogę startową o długości 3200 m (jedna z najdłuższych w kraju) i charakteryzuje się dobrymi warunkami meteorologicznymi, z racji swojego stosunkowo wysokiego położenia (303 m n.p.m.).
Port lotniczy Katowice-Pyrzowice obsługuje regularnie prawie 50 kierunków w 18 krajach świata, do tego należy jeszcze dodać drugie tyle destynacji obsługiwanych przez czartery. W zasięgu tego prężnie rozwijającego się regionalnego lotniska, jest przeszło 11 mln osób mieszkających w Polsce, jak również na północnych krańcach Czech.

Katowice

Katowice - miasto w południowej Polsce, stolica województwa Śląskiego, zamieszkane przez przeszło 300 tys. osób. Zarówno same Katowice, jak i pozostałe miasta aglomeracji śląskiej, słyną z przemysłu ciężkiego oraz wydobywczego. Katowice są świetnie skomunikowane z innymi miastami regionu, jak i całego kraju. Przez centrum miasta przebiega autostrada A4, wiodąca od granicy z Niemcami, aż do granicy z Ukrainą; do Warszawy prowadzi droga ekspresowa, czyli popularna "gierkówka"; łączą się tutaj również liczne drogi kolejowe.