Chania! Kierunek Grecja! - aeroBUS.pl

Chania! Kierunek Grecja!

Chania

Grecja jest aktualnie jednym z kierunków cieszących się największą popularnością wśród polskich turystów. Plaże, ciepły, śródziemnomorski klimat, urokliwe wąskie uliczki oraz zakamarki Starego Miasta, to jedynie kilka z wielu atutów jakimi może pochwalić się Chania.

Krótko o Chanii.

Chania to miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu greckiej wyspy Kreta. Ma powierzchnię 12 564 km2 i jest zamieszkiwana przez 53 910 ludności. W Chanii jak i całej Grecji językiem urzędowym jest język nowogrecki. W sklepach, licznych pubach oraz restauracjach zapłacimy w walucie euro.

Najciekawsze zakamarki.

Bez mrugnięcia okiem można stwierdzić, że jedną z największych atrakcji Chanii jest malownicza Dzielnica Wenecka zbudowana właśnie przez Wenecjan w XIV wieku wraz z zabytkową latarnią morską z XVI wieku, która dumnie zdobi tamtejszy falochron. Wznoszące się w tle Portu Góry Białe dopełniają zapierające dech w piersiach widoki.

Skąd polecimy do Chanii?

Oferta lotów jest bardzo obszerna. Bezpośrednie połączenie może znaleźć z niemal każdego lotniska.

Port Lotniczy we Wrocławiu

Z Wrocławia na Chanię polecimy zarówno Polskimi Liniami Lotniczymi LOT (wylot w czwartek) jak również popularną tańszą linią Ryanair (wylot w piątek).

Port Lotniczy Katowice – Pyrzowice

Port Lotniczy Katowice – Pyrzowice oferuje bezpośrednie połączenie Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, wylot w poniedziałek i piątek.

Port Lotniczy Kraków – Balice

W przypadku Portu Karków – Balice podobnie jak w wrocławskim porcie lotniczym podróżować na Grecką wyspę możemy z dwoma przewoźnikami – tańszą linią Ryanair oferującą połączenie w sobotę oraz LOT-em w czwartek, lub również w sobotę.

Lotnisko Chopina w Warszawie

Warszawski Port Lotniczy oferuje połączenia na Chanię za pośrednictwem Polskich Linii Lotniczych LOT.

Zobacz również

Malaga! Kierunek Hiszpania! Malaga jest jednym z najstarszych miast Europy. Pobyt w Maladze jest idealną okazją do relaksu, jak i poznawania hiszpańskiej kultury. W mieście znajd...
Rejkjawik! Kierunek Islandia! Islandię w pewnym sensie definiuje woda - od lodowców przez fale oceanu Atlantyckiego, aż po gorące źródła geotermalne. Stolica Inslandii - Rejkjawik ...
Lwów! Kierunek Ukraina! Miasto o niezwykłym klimacie, bogatej historii i niedrogich atrakcji - Lwów, jako jedno z najpiękniejszych miejsc i największych atrakcji Ukrainy. Mia...
Monastyr! Kierunek Tunezja! Monastyr to kurort w Tunezji, który jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Każdego roku przyciąga do siebie wszystkich, którzy są spragnieni k...