Z Opola na lotnisko w Krakowie - aeroBUS.plOpole - lotnisko Kraków-Balice


Zarezerwuj przejazd na lotnisko w Krakowie

Szukasz transportu na lotnisko w Krakowie?


Na aeroBUS.pl zarezerwujesz przejazd spod domu do Portu Lotniczego Kraków-Balice

Z Opola na lotnisko Kraków-Balice

Trasa z Opola do portu lotniczego w Balicach, prowadzi autostradą A4 przez Katowice. Położenie lotniska przed Krakowem bezpośrednio przy tej drodze powoduje, że nie trzeba wjeżdżać do miasta lub objeżdżać go dookoła. Pojazdy aerobus.pl wykorzystują również DK 94 przez Strzelce Opolskie, gdy pasażerowie wsiadają we wschodniej części Opola, lub w miejscowościach położonych przy trasie w kierunku lotniska w Balicach.

Port lotniczy Kraków-Balice (KRK)

W rankingu największych polskich lotnisk Balice plasują się na drugim miejscu, w ilości obsłużonych pasażerów w ciągu roku. Lotnisko leży ok. 11 km na zachód od centrum Krakowa, jest świetnie skomunikowane (dojeżdża tam m.in. miejska komunikacja i kolej). Posiada dwa terminale pasażerskie oraz terminal cargo. Port lotniczy dysponuje jednym utwardzonym pasem startowym. W planach jest już jednak budowa nowego pasa, przystosowanego do przyjmowania największych samolotów i zastąpienie tym samym obecnego.

Kraków

Kraków - miasto w południowej części kraju, ważny ośrodek przemysłowy i kulturalny. Miasto zamieszkuje około 750 tys. osób. Poza portem lotniczym, jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą kraju drogowo (autostrada A4, liczne drogi krajowe) oraz kolejowo.
Największymi atrakcjami Krakowa są Wawel, Rynek z Kościołem Mariackim i Sukiennicami, Stare Miasto, a w niedalekiej odległości znajduje się również zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce. Kraków jest niezwykle popularnym miastem wśród studentów i stanowi ważny ośrodek naukowy w skali całego kraju.