Brexit a podróże - aeroBUS.pl

Brexit a podróże

Wielka Brytania

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego 2020 r. Wielka Brytania przestała być członkiem Unii Europejskiej.

Wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na podstawie Umowy Wyjścia wiąże się z rozpoczęciem tak zwanego okresu przejściowego, który obowiązuje od dnia 1 lutego 2020. Podczas okresu przejściowego Wielka Brytania ma być nadal traktowana jak państwo członkowskie Unii Europejskiej. Jedyną różnicą w tej kwestii jest to, że kraj ten nie będzie posiadać udziału w unijnym procesie decyzyjnym. Okres przejściowy trwać będzie do końca grudnia 2020 roku.

Zakłada się, że obywatele Wielkiej Brytanii będą mogli podróżować bez wiz na terytorium UE. Jedynym warunkiem jest to, że Wielka Brytania również musi zapewnić wszystkim obywatelom UE ruch bezwizowy. Wszystko powinno się odbywać na zasadzie wzajemności i bez dyskryminacji.

Obecnie więc przekraczanie granic będzie odbywać się na podstawie Umowy Wyjścia. Oznacza to, że w trakcie tzw. okresu przejściowego, loty z/do UE do/z Wielkiej Brytanii będą odbywały się na dotychczasowych zasadach. Co jest dla nas najważniejsze – transport lotniczy na najbliższy czas pozostanie niezakłócony.

Zobacz również

Do Turcji bez wizy – zwolnienie z obowiązku wizowe... Już za kilka dni będzie możliwa podróż do Turcji bez wizy, co na pewno będzie dużym ułatwieniem dla podróżujących. Od 2 marca 2020 roku obywatele taki...
Dokąd najchętniej latają Polacy? Interesujesz się dokąd latają nasi rodacy? Sprawdź to! Jak dotąd ulubionym kierunkiem podróży Polaków niezmiennie pozostaje Wielka Brytania. Dużą p...