Zabierz w podróż swojego pupila - aeroBUS.pl

Zabierz w podróż swojego pupila

podroż kot

Podróż samolotem ze swoim pupilem jest dosyć skomplikowana i dodatkowo stresująca zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pupila. Przedstawimy kilka wskazówek, jak się do tego odpowiednio przygotować i o czym warto pamiętać organizując taką podróż.

Jeżeli chcesz zabrać w podróż swojego zwierzaka, musisz poinformować o tym fakcie swojego przewoźnika, pamiętając o tym, że ilość zwierząt na pokładzie samolotu jest ograniczona. Zwierzęta domowe mogą być transportowane samolotem na trzy sposoby:

  • w kabinie samolotu pasażerskiego – dotyczy to głównie małych psów i kotów;
  • w luku bagażowym samolotu pasażerskiego – dotyczy większości zwierząt domowych;
  • w samolocie cargo – dotyczy zwierząt, które nie zostały dopuszczone do podróży w liniach pasażerskich.

Trzeba pamiętać, że sposób przewozu uzależniony jest nie tylko od wagi i wielkości naszego zwierzaka, ale również od przepisów kraju, do którego podróżujemy.

Za transport naszego pupila naliczane są opłaty. Ich wysokość uzależniona jest od wagi zwierzaka. Taka waga uwzględnia ciężar klatki bądź transportera. Przy wyborze klatki należy pamiętać o tym, aby była ona odpowiednio duża. Zwierzak musi czuć się w niej komfortowo. Kiedy będzie on mógł swobodnie stać, kłaść się i obracać, będzie na pewno mniej zestresowany samą podróżą. Takiego zakupu warto dokonać szybciej, by zwierzę miało czas przyzwyczaić się do klatki przed wyjazdem. Dobrze jest również do jej wnętrza włożyć rzecz, która należy do pupila lub właściciela. To wszystko na pewno sprawi, że futrzany pasażer będzie czuł się bardziej swobodnie.

Bez względu na to, w jaki sposób zwierzę jest przewożone, powinno ono:

  • posiadać aktualną książeczkę szczepień;
  • posiadać aktualne zaświadczenia weterynaryjne o stanie zdrowia, uwzględniające przepisy kraju wylotu docelowego oraz portów tranzytowych;
  • mieć wszczepiony microchip – jest to urządzenie ułatwiające identyfikację pupila w przypadku jego zaginięcia. Jest to niezbędne do otrzymania paszportu. Wszczepienia microchipu dokonuje weterynarz za opłatą od 40 do 70 PLN.
  • posiadać specjalny paszport (wydawany przez weterynarza) z opisem m.in. maści, rasy, płci zwierzęcia wraz z numerem microchipu lub tatuażu.

Warto dobrze się zastanowić, czy zabieranie zwierzaka w podróż jest konieczne. Pamiętajcie, że każda taka podróż jest dla nich ogromnym stresem.

Zobacz również

Jak przygotować się do podroży z dzieckiem? Jak doskonale już wiadomo, lot z małym pasażerem może być dość kłopotliwy. Jednak mimo wszystkich trudności, lot z dzieckiem może okazać się ciekawym ...
O czym warto wiedzieć decydując się na podróż samo... Podróżowanie z najmłodszymi stanowi dla wszystkich rodziców ogromne wyzwanie. Podróż samolotem z dzieckiem może być trudna bez względu na to, w jakim ...
Podróż za jednym kliknięciem – odprawa onlin... Aby zająć miejsce na pokładzie samolotu nie wystarczy jedynie kupno biletu lotniczego. Poza biletem pasażerowi potrzebna jest również karta pokładowa,...