Jak przygotować się do podroży z dzieckiem? - aeroBUS.pl

Jak przygotować się do podroży z dzieckiem?

podróż z dzieckiem

Jak doskonale już wiadomo, lot z małym pasażerem może być dość kłopotliwy. Jednak mimo wszystkich trudności, lot z dzieckiem może okazać się ciekawym doświadczeniem. Posiadając już wszystkie istotne informacje dotyczące bagaży, miejsc w samolocie i cen biletów dla dzieci, warto odpowiednio przygotować się do samej podróży.

Wybierając kierunek podróży warto zdecydować się na połączenie z jak najmniejszą liczbą przesiadek. Jeżeli to nasza pierwsza podróż z małym brzdącem, zdecydujmy się na podróż krótszą niż 5 godzin. Jeżeli jest taka możliwość wybierajmy wieczorne godziny lotów, ponieważ istnieje duża szansa na to, że dziecko prześpi większość czasu trwania podróży.

Wybierając się w podróż z maluchem, trzeba mieć na uwadze jego ogromne potrzeby. Przed wyjazdem warto przygotować sobie listę potrzebnych rzeczy. Nie można zapomnieć o takich rzeczach jak: smoczek, ulubiona przytulanka, pieluchy, chusteczki, żel antybakteryjny, ubranka na zmianę, picie, przekąski itd.

Przed podróżą trzeba pomyśleć również o tym, jak podczas podróży zając czas naszemu dziecku. Można zabrać ze sobą ulubione zabawki, książeczki czy nawet urządzenie mobilne, na którym dziecko będzie mogło oglądać bajki. Pamiętajmy jednak, że dzieci szybko się nudzą, a najbardziej lubią wspólne zabawy z rodzicami. Warto pomyśleć o różnych zabawach, do których nie potrzebujemy żadnych przedmiotów. Mogą być to przykładowo różne gry słowne.

Bardzo dobrym pomysłem może okazać się zorganizowanie rodzinnej wycieczki na lotnisko, by przyszły mały pasażer miał szanse na oswojenie się z budynkiem lotniska i duża ilością obcych ludzi. Jest to świetna okazja do tego, by wytłumaczyć dziecku panujące zasady w miejscu komunikacji publicznej i by zobaczyło startujące samoloty.

Niestety nie da się wszystkiego przewidzieć. Możemy być świetnie przygotowani do podróży, a może okazać się, że zwyczajnie coś pójdzie nie do końca tak, jakbyśmy tego chcieli.

Zobacz również

Malaga! Kierunek Hiszpania! Malaga jest jednym z najstarszych miast Europy. Pobyt w Maladze jest idealną okazją do relaksu, jak i poznawania hiszpańskiej kultury. W mieście znajd...
Kierunek Malta! Malta uważana jest za kierunek typowo wypoczynkowy. Wyspa ta charakteryzuje się najlepszym klimatem. Jest to olbrzymia zaleta, gdyż dzięki temu można ...
Zabierz w podróż swojego pupila Podróż samolotem ze swoim pupilem jest dosyć skomplikowana i dodatkowo stresująca zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pupila. Przedstawimy kilka wskazów...
Samoobsługa na lotnisku w Krakowie Port Lotniczy Kraków-Balice od lutego 2020 roku może pochwalić się pierwszymi samoobsługowymi stanowiskami do nadawania bagażu (self-service bag drop)...